טיולים לפורטוגל

טיולים לפורטוגל לפני מעבר לחו"ל

טיולים לפורטוגל – הדרכון האירופי הלוהט ביותר בשנים האחרונות בישראל הוא ללא ספק דרכון פורטוגלי, כאשר שינויי חקיקה בפורטוגל עצמה מאפשרים גם לבני עדות המזרח ויוצאי מדינות צפון אפריקה לבקש מעמד של אזרח במדינה האירופית הקטנה השוכנת לצידה של ספרד וצרפת.

אמנם ביקור בפורטוגל איננו בגדר חובה בעת הוצאת דרכון פורטוגלי, אבל רבים כיום עושים טיולים לפורטוגל לפני מעבר לחו"ל עקב עבודה (רילוקיישן) או לצרכי הגירה. מדריך למהגר הישראלי המתחיל

פורטוגל הינה ארץ אירופאית, ציורית וקטנה, השוכנת לצידן של צרפת וספרד הגדולות ממנה בהרבה. יש בה לא מעט חקלאות, ויחסית מעט אוכלוסייה, ובעיקר – אורח חיים נינוח ושלו, כאשר כלכלתה של המדינה הקטנה נשענת גם על תיירות משמעותית המגיעה אליה מדי שנה, לפחות בזמנים שבהם אין מגיפה עולמית…

התייר הישראלי בפורטוגל

גם התייר הישראלי גילה את הקסם של טיולים לפורטוגל, בין אם כחלק מטיולים רחבים יותר באזור מערב אירופה בספרד וצרפת, ואפילו במסגרת טיולים מאורגנים לפורטוגל. מדינה זו אמנם אינה בולטת במיוחד בשוק התיירות האירופי או העולמי, ואינה בדרך כלל עולה לכותרות גם בחדשות העולמיות – למעט, כמובן, בהקשר של כדורגל.

בהתחשב בעובדה שאחד הכדורגלנים הגדולים ביותר בכל הזמנים – כריסטיאנו רונאלדו, הינו יליד פורטוגל וכוכב נבחרת הכדורגל שלה – אין להתפלא כי פורטוגל עולה לכותרות בעיקר בזכות הכדורגל; כך למשך, ההתמודדויות התכופות של פורטוגל נגד איטליה בכדורגל הפכו לסאגה ספורטיבית של ממש, והצלחותיה של נבחרת פורטוגל הצנועה בטורנירים הבינלאומיים בשנים האחרונות מוסיפות לכך כמובן עניין רב, החורג אפילו מחוגי האוהדים של הנבחרות הללו בארצותיהם.

מאמרים נוספים:

אולם פורטוגל, בשנים האחרונות, מעניינת הרבה יותר מאשר סתם עוד יעד תיירותי של טיולים לפורטוגל. הדרכון האירופי הלוהט ביותר בישראל בשנים האחרונות הינו הדרכון הפורטוגלי, בזכות שינויי חקיקה שהתקבלו במדינה המאפשרים הנפקת דרכון פורטוגלי גם ליוצאי מדינות צפון אפריקה וחלק ממדינות ערב בישראל.

מעבר לחו"ל

לדרכון פורטוגלי יתרונות רבים: יחסית קל להשיגו, אחזקתו מהווה אזרחות אירופית, והוא מאפשר עבודה ומגורים לא רק בכל רחבי אירופה בגלל היותו אזרחות אירופית – אלא בעיקר מאפשר מחיה ומגורים בפורטוגל עצמה, הנחשבת למדינה בה יוקר המחיה נמוך ושוק העבודה עתיר בהזדמנויות.

לכן אין להתפלא כי ישראלים רבים מנסים להשיג דרכון פורטוגלי לא רק לשם אחזקת אזרחות אירופאית, אלא גם ובעיקר על מנת לקבל הזדמנויות הגירה ועבודה באירופה בכלל, ובפורטוגל בפרט, במסגרת של מעבר לחו"ל כחלק מרילוקיישן או במטרה להגר לחו"ל באופן קבוע.

ההליך להשגת דרכון פורטוגלי הינו הליך משפטי בעיקרו, ואינו מחייב ביקור במדינה לצורך כך. אולם רבים בוחרים, עוד בטרם התהליך מתחיל, לעשות טיולים לפורטוגל על מנת להכיר את המדינה ולחוות אותה באופן בלתי אמצעי. זוהי דרך טובה גם לשקול האם ברצונכם להגר לפורטוגל, ואם כן – להכין את התשתית והלוגיסטיקה לשם כך.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים