בגדים לטיולים

בגדים לטיולים בטוחים יותר – שלא תגידו לא ידענו

טיולים הינם פעילות מהנה, מגבשת ולפעמים גם מאתגרת. לצד הציוד הרגיל שכולנו מתורגלים לקחת עמנו לטיולים, כמו תרמילים, מים, מזון וציוד אישי מגוון – לפעמים היוצאים לטיולים לא נותנים מספיק את הדעת לאחד האביזרים החשובים ביותר בכל טיול: בגדים לטיולים. איך להתלבש לטיול הבא שלכם? הנה כמה טיפים

טיולים הינם אחד מסוגי הפעילות הנפוצים ביותר בישראל. עם ישראל אוהב לטייל, כי כך חונך מגילאים קטנים, החל מגני הילדים ובתי הספר.

ללא ספק, הטיולים מטעם גני הילדים, בתי הספר, תנועות הנוער ואפילו הסיורים בצבא – צרבו את תודעת ההנאה מטיולים עבור רוב הישראלים, מכל המגזרים והעדות. אותם טיולים בגילאים צעירים גם צרבו במוחנו את תורת ההתארגנות הנכונה לטיולים, לרבות לקיחת הציוד הנכון לכל טיול – מים בכמות מספקת, מזון, תרמילים שונים, ציוד אישי, אפילו נעליים מתאימות.

אולם בשעה שהציוד הרגיל לכל טיול הינו חלק מהזיכרון הקולקטיבי של כולנו, דווקא סוגיית הבגדים לטיולים לא תמיד נמצאת בתודעה. בגדי טיולים צריכים להיות מותאמים כמובן למסלול הטיול ולמזג האוויר הנגזר לא פעם מעונת השנה בה אנו בוחרים לטייל, אבל למעשה סוגיית הבגדים לטיולים היא שאלה רחבה יותר – של בטיחות, עמידות ואפילו שאלה של אמונה דתית…

מאמרים נוספים:

בגדים לטיולים כמגן בפני פגיעות גופניות

בגדי טיולים אינם רק כיסוי לגוף ככל הבגדים, אלא בראש ובראשונה משמשים כמגן ראשוני מפני פגיעות גופניות שונות.

באופן בסיסי, הבגדים הינם כיסוי לעור הגוף, וככאלה הן מגינים מפני כוויות שמש, שריטות, עקיצות וצמחים או בעלי חיים שונים היכולים לפגוע בנו. בגדים מכסים חלקים שונים של הגוף – כן, לעיתים גם את הפנים, באופן המגן עלינו אפילו מפני שריטות בפנים.

בישראל ישנה לא מעט צמחייה קוצנית או כזו הגורמת לתגובה לא נעימה בעור, אם הצמח נוגע בו; לכן, בגדי טיולים ארוכים או כאלו הנמצאים במגע תכוף עם אותה צמחייה לאורך מסלולי הטיול השונים בישראל יכולים לסייע במניעת פגיעה מפני צמחייה זו.

חולצות צנועות וביגוד תרמי

את קוד הלבוש לטיולים מכתיב לא רק הצורך הפרקטי של המסלול הספציפי, אלא לעיתים נגזר גם מאמונה דתית הכוללת גם קוד לבוש צנוע בדרך כלל. כך למשל, במסלולי טיול עתירי מים, השומרים של צניעות יימנעו מלבישת חולצות לבנות או בהירות, העלולות בעת מגע עם מים לחשוף את הגוף שמתחתיהן; חולצות כהות נחשבות לחולצות צנועות.

בנוסף, כאמור ישנה השלכת מזג האוויר על הלבוש המתאים לטיולים וסיורים שונים. מזג האוויר הינו נגזרת הן של עונת השנה, והן של זמן הטיול עצמו. ביגוד תרמי עשוי לבוא לידי שימוש בטיולים בעונת החורף כמובן, אך גם בשעות הלילה של עונות המעבר ואפילו בקיץ במקומות מסויימים בישראל – ביגוד תרמי מומלץ לשמירה על חום הגוף.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים